Únor 2017

Proč miluji čtení ?

12. února 2017 v 15:29 | Tomáš s Knihou
Knihy jsou pro mě vším, lze jen v knihách je možné prožít to co v reálném životě ne, lze navštívit místa o kterých se nám ani nezdálo, a vždy se ke knihám můžeme vracet, až nás neomrzí ale podle mého názoru knihy omrzet nelze. Ale za tyto pocity musíme poděkovat jejich autorům protože bez nich by tyto knihy být nemohly a my bychom nemohly prožívat to co hlavní hrdinové v příbězích, né vždy je kniha veselá a šťastná ale jsou i knihy od kterých bohužel musíme čekat zlost, smutek, potíže. Knihy jsou rozděleny do všech různých žánrů a proto si každý čtenář může vybrat čtivo které ho zajímá.


U mě vedou Horory ale taky se rád přečtu Detektivky a Trillery. Ale neříkám že čtu jen to někdy si rád přečtu i romantiku. Mezi moje nejoblíbenější autory patří Stephen King ten je na prvním místě, Agatha Christie to je královna detektivek a není se čemu divit, Robin Cook to je autor který píše Trillery z lékařského prostředí je to také bývalý lékař takže jeho knihy jsou hodně promyšlené, nesmím zapomenout na Johana Lutze ten píše hodně brutální detektivky/horory, Také mám rád klasiku co se týče hororu Roberta Blocha a jeho legendární Psycho a poté jsou tu autoři od kterých jsem toho moc nečetl a nebo vydali jen jednu knihu a hodně se mi líbili: Paula Hawkins a její Dívka ve vlaku, tato autorka napsala jen jednu knihu ale brzy je dočkáme její druhé knihy: Into the Water která vyjde 2.5. 2017, Nicholas Sparks od kterého jsem četl jen jednu knihu ale chci to napravit protože se mi velice líbila, a už poslední autor a to je Robert Bryndza od kterého jsem četl Dívku v ledu a moc se mi líbila a těším se na druhý díl který by měl vyjít 1.3. 2017 a nese název Noční lov. Alespoň trochu jsem se zmínil o mých oblíbeních autorech doufám že jsem někoho na nějakého tohoto autora nevnadil protože každý z nich stojí za přečtení.


U čtení trávím hodně času protože to velmi miluji, dokážu se v té knize úplně ztratit a zapomenu kde jsem.
A myslím že to má takto každý z nás dokonce když si čtu v autobuse, tramvaji nebo vlaku tak jsem schopní zapomenout se tam, protože knihy nás vtáhnou do děje a nechtějí nás pustit ven. Což né vždy se to vyplatí :)
Teď použiju jeden citát od Stephena Kinga " Kniha bez příběhu je jako člověk bez duše " přesně tohle je citát který miluju a je pravdivý. A dovolte mi abych použil ještě jeden který se tak netýká knih ale když už jsme u těch citátů ta si myslím že stojí za zmínku, je to citát od JoJo Moyesové: "Jeden moudrý člověk mi jednou řekl, že psané slovo je nebezpečné, protože nikdy není záruka, že ostatní budou číst vaše slova ve stejném duchu, v jakém byla napsána."
Tyto dva citáty miluju a jsem rád že jsem se o ně mohl s vámi podělit, a doufám že se budou líbit i vám.


Abych se dostal k tomu proč jsem psal tento článek, tak pro to že jsem se zapojil do soutěže kterou uspořádala Azarets_books toto je druhý úkol tak doufám že se mi to povedlo protože při psaní tohoto článku jsem mi to mazalo a musel jsem zažít znovu tak je to troch zkrácené jelikož jsi už moc nepamatuji co jsem měl napsáno před tím každopádně něco jsem napsal doufám že se vám článek bude líbit, a budu rád když mi dáte vědět jak se vám líbil.
Tomáš s Knihou

Deset malých černoušků

9. února 2017 v 15:53 | Agatha Christie
Musím upozornit že recenze bude opsahovat spoilery.
Na tuto knihu jsem se těšil snad nejvíc co se týče měsíce ledna. ( Pro mě je to nejočekávanější kniha za leden a letošní jaro ) Věděl jsem že Agatha Christie je brilantní spisovatelka ale ne že dokáže napsat něco tak luxusního jako tuto detektivku. Po dočtení se kniha stalo mou nejoblíbenější detektivkou.
Děj: Děj vypráví o 10 lidech kteří přijíždějí na černochův ostrov, tam se umístí v hotelu. Po první večeři se stane tragédie 1 člověk umírá. A postupně tam umře každý. Tuto knihu doprovází báseň 10 malých černoušků.

Deset malých černoušků hostil děda Vševěd,
jeden z nich se zakuckal, zbylo jich jen devět.
Devět malých černoušků chtělo sypat kosům,
jeden se včas nevzbudil, zbylo jich jen osm.
Osm malých černoušků vyšlo si hrát před dům,
jeden z nich se potloukal, zbylo jich jen sedm.
Sedm malých černoušků šlo naštípat klest,
jeden z nich se posekal, zbylo jich jen šest.
Šest malinkých černoušků chtělo vybrat med,
čmelák píchl jednoho, zbylo jich jen pět.
Pět malinkých černoušků k soudu spolu míří,
jeden z nich se soudcem stal, zbyli jenom čtyři.
Čtyři malí černoušci nechali všech pří,
jeden z nich šel pasti klást, šli do světa tři.
Tři malincí černoušci šli ulovit lva,
medvěd sežral jednoho, zbyli jenom dva.
Dva malincí černoušci chodili dvě hodiny,
jeden klesl na skále, a tak zbyl jen jediný.
Jeden malý černoušek vztek měl na svět zrádný,
proto se sám oběsil - a tak nezbyl žádný.


A přesně to co se stane tomu každému jednomu černouškovy se stane jednomu hostovy.
Kniha se mi moc líbila.

Žánr: Literatura světová, Detektivky.

Počet stran: v mém vydání z roku 2017 má kniha 232 stran.

Hodnocení: 10/10

Děkuji za přečtení recenze a budu rád když mi dáte vědět jak se vám kniha i recenze líbyla.
Tomáš s Knihou.