Říjen 2016

Knižní přírůstky za říjen 2016

29. října 2016 v 22:19
Tento měsíc mi přibyli 2 knihy ano jenom 2 a musím se pochválit protože 1 je recenzní výtisk

Začnu recenzním výtiskem a tím je MLHA OD STEPHENA KINGA


Supermarket se stává posledním útočištěm lidstva v boji s mimozemskými vetřelci... výlet na půdu se proměňuje v cestu do pekla... řidička objevuje vpravdě děsivou zkratku do ráje... idylické jezero může být domovem bezbřehého zla... a opuštěný ostrov se stává svědkem toho neúděsnějšího boje o přežití, jaký kdy člověk vedl.

Ve vynikající sbírce dvaadvaceti povídek Stephen King opět čtenářům poodhaluje temná zákoutí své jedinečné fantazie...A druhá je TO OD STEPHENA KINGA


Příběh o klaunovi Pennywiseovi, který je ztělesněním věčného zla a který zabíjí děti v mainském městečku Derry. Parta kamarádů kolem Billa Denbrougha, říkající si "Smolaři", se mu rozhodne čelit nejen proto, že Billův mladší bratr byl jednou z klaunových obětí. Na podzim 1957 se dávají do boje - Smolaři versus Pennywise - s úmyslem zničit ho. Avšak v roce 1985 je TO znovu zpátky - a tentokrát je Billem a spol. už opravdu rozladěné!


DĚKUJI ZA PŘEČTENÍ ČLÁNKU A DOUFÁM ŽE SI PŘEČTETE I MOJE DALŠÍ RECENZE :)

Mlha

21. října 2016 v 11:26 | Stephen King
Další dokonalá kniha od mistra moderního hororu Stephena Kinga, jsou to další brilantní povídky tohoto autora kniha se mi moc líbila a 100% stojí za přečtení tuto knihu jsem dostel od Dobrých knih kterým ještě jednou děkuji za recenzní výtisk a těším se na další spolupráci odkaz na dobré knihy: https://www.dobre-knihy.cz/

Povídky: Mlha, Zde jsou tygři, Opice, I povstal Kain, Zkratka paní Toddové, Jaunt, Kšeft na světě, Paranoia: Zaklínadlo, Prám, Textový procesor bohů, Muž který nepodával provici, Plážový svět, Obraz smrtky, Pro Owena, Nezmar, Náklaďák strejdy Otta, Ranní rozvážky, Bourák: Příběch z prádelny, Babička, Balada o pružné kulce, Úžina,

Samozřejmě že nejdůležitější a nejkrásnější povídkou byla Mlha, po které je kniha pojmenovaná a povídka je také zfilmovaná celková kniha se mi moc líbila a je to další dokonalá kniha od Stephena Kinga. Dal jsem jí 5 hvězdiček.
Žánr: Literatura světová, Horory,

Počet stran: 632

Hodnocení: 10/10

Děkuji za přečtení recenze a doufám že si přečtete i tuhle povídkovou knihu moc se mi líbila.

Nákaza

15. října 2016 v 8:20 | Robin Cook
Tuhle knihu jsem si koupil jen pro to že stála 44 Kč a musím říci že bych si jí koupil i za plnou cenu protože se mi moc líbila.

Děj: Thriller z lékařského prostředí, ve kterém se setkáváme s Dr. Marissou Blumenthalovou, kterou můžeme znát i z knihy Známky života. V L.A se začne šířit epidemie neznámé nemoci. Marissa je vyslána poprvé do terénu. Zajistí karanténu a zjistí, že se jedná o virovou horečku - Ebola. Snaží se vypátrat původce choroby.

Žánr: Literatura světová, Thrillery

Počet stran: 208

Hodnocení: 9/10

Děkuji za přečtení recenze a doufám že si přečtete i tuhle knihu.

Dívka, již jsi tu zanechal

10. října 2016 v 17:59 | JoJo Moyesová
Tuto knihu jsem dostal od MegaKnih.cz kterým tímto ještě jednou moc děkuji. Tato kniha bylo moje druhé setkání paní autorkou JoJo Moyesovou a po této knize se stalo i mou oblíbenou autorkou a ještě než přejdeme na samotnou recenzi tak bych chtěl všem doporučit ne jen tuto knihu ale také Než jsem tě poznala protože lepší knihu jsem v životě nečetl.

Děj: Celková kniha je rozdělena na dvě části, minulost ( rok 1916 z Francie ) a součastnost ( rok 2006 Londýn ).
V knize jsou hlavními postavami: Sophie a Édouaed. A hlavně obraz který Édouard namaloval Sophie. V první
části se popisuje život Sophie ( jak to bylo za okupace Němcůa musím říci že to 100 % nebylo jednoduché někteří
z vás by se mohly zeptat svých Babiček a nebo spíš svých prababiček pokud můj blog čtou menší čtenáři ).
Když končila první část tak mi to bylo trochu líto jelikož jestli mě sledujete na YouTube tak víte že můj žánr je spíše Horor, Detektivka ale teď jsem dostal chuť na Historický román a tento byl velice brilantní a všem jí doporučuji. Ale teď co se stalo v té první části stalo se to že Němci ukradli Sophie obraz a ta se ho v druhé části chystá nejít zpět.Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy

Počet stran: 432

Hodnocení: 10/10

Děkuji za přečtení recenze a doufám že si přečtete i tuhle knihu moc se mi líbyla, a ještě jednou děkuji Megaknihám.cz za recenzní výtisk.

Krvavá Mary Vyvolávat přízraky se nevyplácí

1. října 2016 v 15:17 | Alexander Stainforth
Po přečtení prologu jsem nomohl uvěřit že to napsal Čech to je tak brilantní příběch že ho musím všem doporučit
Děj: 5 dívek, zrcadlo, vypnutá elektřina, svíčky, co se při tom dá dělat no přece vyvolávat Krvavou Marry stačí jenom říct do zrcadla: Krvavá Marry, Krvavá Marry, Krvavá Marry,... mám tvé dítě
Ale jenom 4 dívky chtěli vyvolávat Krvavou Marry a ta jedna si s s nadpřirozenými věcmi nechtěla zahrávat ale byla k tomu donucena. Krvavá Marry se zjeví jenom tomu kdo k ní má blízko a to byla Nanci.
Nanci do doma nemá jednoduché chodí se zástupcem šerifa a zamotá se do těch vražd a nebude v bezpečí ani ona.
Tato kniha je něco na pomezí duchařiny a skutečného vraha.
Tato kniha je velice překvapivá hlavně na konci i a mně se moc líbila a všem ji doporučuji.

Žánr: Thrillery, horory, literatura česká,

Počet stran: 160

Hodnocení: 10/10

Děkuji za přečtení recenze a doufám že si přečtete i tuhle knihu .