Srpen 2016

Holčička která měla ráda Toma Gordona

30. srpna 2016 v 18:37 | Stephen King
Holčička která měla ráda Toma Gordnaa je útlá knížka ale děj je úžasný u této knihy jsem se bál přečetl jsem ji za chvíli doslova :) (Přečetl jsem jí za 5 hodin)
Děj: Hlavní postavou je holčička která se jmenuje Trisha McFarlandová která zabloudila v lese. (V půl jedenácté zabloudila v lese. V jedenáct se snažila nepodléhat panice, snažila se neříkat si Tohle je vážné, tohle je moc vážné. Snažila se nemyslet na to, že když se lidé ztratí v lese, někdy se jim může něco stát...)
Jedině co měla s sebou je 2 lahve pití nějaké sladké a housku + Walkman (rádio) a s tímhle by měla vydržet 4/5
dnů. Konec je krásný a štastný.

Žánr: Horory, Literatura světová,

Počet stran: 223

Hodnocení: 9/10

Děkuji za přečtení recenze doufám že si přečtete i tuhle knihu byla skvělá.

Rendez-vous v Paříži

24. srpna 2016 v 18:39 | Deborah McKinlayová
Rendez-vous v Paříži je kniha kterou doporučuji na léto nebo když si chcete připomenout Paříž. Tato kniha se čte velice richle jelikož má velká písmena a okraje a moc se mi líbyla byla to taková odpočinková kniha ale zároveň zahřeje u srdce.
Děj: Na jedné straně stojí Jack a na druhé Eva, Jack je spisovatel a Eva je čtenářka jeho románů, Eva Jackovi pochválí knihu a zamilují se do sebe formou dopisů. A tak se mezi nimy vyvyne románek. Kniha je obohacena dvoumi recepty které si rád někdy uvařím ( hodně se těším na koláč bábinky Cooperové).

Moje poznámka: Kniha má moc krásnou obálku

Hodnocení: 7/10

Děkuji za přečtení této recenze a doufám že si přečtete i tuhle knihu.

Temná půle

13. srpna 2016 v 15:53 | Stephen King
U knihy Temná Půle autora Stephena Kinga jsem si nečetl anotaci jelikož to bylo od tohoto autora ale že to bude až takhle dobré to jsem nečekal. Kniha je i zfilmovaná.
Děj: Hlavní postava v této knize je Thad Beaumont a jeho dvojče které ve své knize zplodil George Stark, jelikož Stark má vše stejné tak zabijí lidi a chce to svést na Thada který je neviní ale jak má Thad potvrdit že je neviní když jsou oba stejní. U této knihy se budete bát a také tato kniha ukazuje že pan Stephen king opravdu psát umí.

Moje poznámka: knihu moc doporučuji a film také

Žánr: Literatura světová, horor, román

Hodnocení: 10/10

Děkuji za přečtení recenze a doufám že si přečtete i tuhle knihu byla úžasná.

Než jsem tě poznala

11. srpna 2016 v 16:52 | JoJo Moyesová
Než jsem tě poznala autorky JoJo Moyesové byla moje prvotina. A tuto Knihu považuji za nejlepší knihu co jsem za život četl a to že jsem toho nečetl málo. Kniha je i zfilmovaná a film se mi také líbil.
Děj: Na jedné straně stojí Louisa Clarková která žije obyčejným životem, pracuje v kavárně aš jednoho dne příjde o práci a tak půjde požádat o práci ke Tranorum. A tak se setká s Willem Traynorem který je bohatý má rád peníze a nebezpečí riskuje se životem až se mu to jednou nevyplatí a stane se kvadruplegikem. A tady začíná příběh Louisa se setká s Willem již od začátku se nezdá ale i přez to se do sebe zamilují a v půlce příběhu se Louisa dozví šokující věc a chce tomu zabránit jestli se jí to povede to si přečtěte. Konec je smutný ale krásný.

Moje poznámka: Kniha se četla jedním dechem a moc jí doporučuji 100% si přečtu ještě něco od této autorky a doufám že napíše ještě hodně strhujících příběhů jako byl tento.

Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy

Počet stran: 406

Hodnocení: 10/10

Děkuji za přečtení recenze a doufám že si přečtete i tuhle knihu byla úžasná